Rektörün Mesajı
 

“Dünya Şehri İstanbul’da yeni bir üniversite..“
“Tarihin derinliklerinden bilimin ve sanatın ufuklarına…”

   Dünyanın seçkin başkentlerinden biri olan İstanbulumuzun, seçkin bir beldesinde “Geçmişten geleceğe köprü olmak” misyonuyla kurulmuş yeni bir üniversiteyi sizlerle tanıştırmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyorum.

    Üniversitemiz, T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 488 sayılı ve 03.11.2009 tarihli Vakıflar Meclisi kararı ile Fatih Sultan Mehmet Han, Sinan Ağa bin Abdurrahman, Nurbanu Valide Sultan, Hatice Sultan, Abdullahoğlu Hacı Abdülaziz Ağa vakıfları adına kurulmuştur.

   Kuruluş amacı, öncelikli olarak bu mazbut vakıfların vakfiyelerinde yazılı eğitim hizmetlerini yerine getirmektir. Bu amaçla kurulan akademik birimlerde, ülkemizin kültürel zenginliğini geleceğe taşıyabilmek amacıyla nitelikli, bilgili, deneyimli, dinamik, ülke sorunlarına duyarlı, araştırmacı ruhlu, uluslararası bilimsel çalışmaları yakından takip eden, ihtiyaç duyulan alanlarda uzmanlaşmış başarılı kültür, dil ve edebiyat araştırmacıları ve tarihçiler, teknik elemanlar, uzmanlar yetiştirmek, düşünce adamlarının yetişmesine imkân sağlamak amacıyla programlar yürütülecektir. 2010-2011 eğitim öğretim döneminde yüksek öğretim camiasındaki yerini alan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, misyonuna uygun fakülte ve programların yanında lisansüstü eğitim verecek olan Medeniyetler İttifakı Enstitüsü ile sosyal ve kültürel alanlarda da geleneksel ile çağdaş olanı buluşturmayı hedeflemektedir.

    "Bilim üretmek ve bilgiyi yaymak"  bu yolla ülkemizin ve insanlığın geleceğine katkı sağlamak için özgürlükçü anlayış her zaman  rehberimiz olacaktır.

 

         Prof. Dr. Musa DUMAN
Rektör            

HIZLI MENÜ HAVA DURUMU
Check Feel
Kalite
Yönetim Bilgi Sistemi
Akademik
Veri Yönetim Sistemi
SKS
Uluslararası
Ofis
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi
Kütüphane
İngilizce Hazırlık
Programı