► Arşiv
Mekânın Ruhu İnsan

28 Mart 2018

Mekânları güzelleştiren farklı insan manzaralarını bir araya getiren Mekânın Ruhu İnsan sergisi, Üsküdar Yerleşkesi’nde açıldı.

Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretim görevlisi Haleh Estekanchi ile Türk Dili ve Edebiyatı lisans öğrencisi Meryem Betül Koçak, insanla güzelleştiğine inandıkları mekânları fotoğraflayarak, insanı ve mekânı, Mekânın Ruhu İnsan sergisinde bir araya getirdi.

Ses Sanat ve Edebiyat Kulübü'nün düzenlediği, Rektörümüz Prof. Dr. Musa Duman’ın da katıldığı bir törenle açılan fotoğraf sergisinde eserlerle ilgili bilgi veren Haleh Estekanchi, sergide farklı yaşamları objektifinden yansıtmaya çalıştığını, insanların kaos dolu dünyasına uzaktan bakmanın ve farklı hayatlardan kareler kaydetmenin hayatı anlamanın bir yolu olduğuna inandığını dile getirdi.

İki yıldır fotoğrafla ilgilenen, başka karma sergilerde de yer alan Estekanchi, fotoğrafın insanla birlikte ruh kazandığını düşünerek fotoğraf çektiğini ifade etti.

Sergiyi, “ilk sergim, ilk heyecanım” olarak tanımlayan Meryem Betül Koçak ise “Fotoğraf; insanın ruhu mekânı, mekânın ruhu insanı dondurarak bakışlara, çağlara sunar ve seslenir. İnsan insanı güzelleştirirmiş, insan mekânı güzelleştirirmiş. Sergimizde, mekânları güzelleştiren farklı insan manzaralarını bir araya getirmeye çalıştık. ” diye konuştu.

Mekânın Ruhu İnsan fotoğraf sergisi, 16. yüzyıldan bu yana farklı amaçlarla kullanılan, tarihin sindiği bir mekân olan Atik Valide Külliyesi’nin koridorlarında 6 Nisan’a kadar açık kalacak.  
 • http://fsm.edu.tr/resimler/upload/12018-03-28-05-00-14pm.JPG
  Mekânın Ruhu İnsan Sergisi
 • http://fsm.edu.tr/resimler/upload/22018-03-28-05-00-14pm.JPG
  Mekânın Ruhu İnsan Sergisi
 • http://fsm.edu.tr/resimler/upload/32018-03-28-05-00-14pm.JPG
  Mekânın Ruhu İnsan Sergisi
 • http://fsm.edu.tr/resimler/upload/42018-03-28-05-00-14pm.JPG
  Meryem Betül Koçak - Haleh Estekanchi
 • http://fsm.edu.tr/resimler/upload/52018-03-28-05-00-14pm.JPG
  Mekânın Ruhu İnsan Sergisi
HIZLI MENÜ HAVA DURUMU
Check Feel
Kalite
Yönetim Bilgi Sistemi
Akademik
Veri Yönetim Sistemi
SKS
Uluslararası
Ofis
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi
Kütüphane
İngilizce Hazırlık
Programı